Renk Nedir?

Davranışlarımıza yön veren iletişim, frekans ve yansımadır.

#
 Davranışlarımıza yön veren iletişim, frekans ve yansımadır. Sahip olduğumuz elektromanyetik alanlarımızı, kısaca auramızı belirleyen dolaşım ve sinir sistemimizdir. Dolaşım sistemimizdeki kan sıvısının içinde bulunan ufacık bir çiviye tekabül eden demir miktarı ki bu 5 cm'lik çivi uzunluğundadır. Sinir sistemimiz ise elektrik akımımızı oluşturur. Elektromanyetik alanlarımız da renk titreşimleriyle iletişim halindedir.

 Newton, beyaz ışığı prizmadan geçirerek 7 ana renk elde etmiştir. Bu 7 ana renk Kırmızı - Turuncu - Sarı - Yeşil - Mavi - Çivit Mavi - Mor'dur. Bedenimiz ise 7 enerji merkezine sahiptir. Bunlar da hormon bezlerimize tekabül eder. Hormon bezlerimiz ise renk enerjilerine duyarlıdır, reaksiyon verir. Renkler kısaca beyin kimyamıza yön veren titreşimlerdir.

 İnsanlar üzerinde renklerin fizyolojik ve psikolojik etkiler vardır. Sağlığımız, mutluluğumuz, başarımız için algılarımızda yer açmalı, renkleri tanımalı ve hayatımıza almalıyız. Yaşantımızın üçte ikisi kapalı alanlarda geçtiğine göre, renkleri hayatımıza almanın en kolay şekli de duvarlarımızı boyatmaktır.

 Duvar boyaları ise davranışlarımıza yön beren kimyasallar olduğuna göre duvar boyalarınızı seçerken ayrı bir özen göstermelisiniz. Duvar boyanızı değiştirin; hayatınız değişsin. enerjiniz çoğalsın, davranışlarınız olumlu etkilensin, sizi yansıtsın. Siz her şeyin en iyi rengine layıksınız.

 Kalbin manyetik akımı (EKG), beyinde oluşan elektrik akımından (EEG) 60 kat daha fazladır. Kalbin manyetik alanı beynin manyetik alanından ise 5.000 kat fazladır. O halde düşünüp kalben inandığınız şeyler gerçekleşir.

KULLANICI YORUMLARI

Adı, Soyadı
:
E-Posta
:
Yorumunuz
:
Yandex.Metrica